ייעוץ וטיפול זוגי

הטיפול מיועד לזוגות אשר מכירים בקשיים שנוצרו בקשר, ומעוניינים לשפר ולעיתים אף להציל את הקשר הזוגי.

לטיפול מגיעים ממספר מניעים:

  • זוגות צעירים, בשלבי חברות או לקראת התמסדות, אשר ערים להבדלים ביניהם בהשקפות עולם, בתרבויות, בתכונות אישיות. הם יגיעו לייעוץ כדי להפחית קונפליקטים ולרכוש את מרב ההבנה והכלים איך לבנות זוגיות הרמונית, בריאה ואוהבת לאורך שנים.
  • זוגות נשואים, אשר מבינים כי החיכוכים ואי ההבנות ביניהם אינם גורל או כורח המציאות. הם מעוניינים להחזיר את הקשר לימיו הטובים, מפרגנים לעצמם חיים מספקים ושמחים יותר, ומוכנים להקדיש עבודה ותשומת-לב לקשר.
  • זוגות שהקימו משפחה, והגיעו להבנה שיחסיהם משפיעים השפעה עמוקה על חינוכם ואושרם של ילדיהם. כל אחד מבני הזוג לוקח אחריות הן על אושרו ואיכות חייו, והן על אושרם, השקפת עולמם ואיכות חייהם של הילדים, בטווח הקרוב והרחוק.
  • זוגות אשר ילדיהם בגרו ויצאו לדרכם, הניצבים לפתע זה מול זה. מגלים קשר שנשחק, ומבינים שמעתה בן/בת הזוג, והזוגיות עצמה, הם הקשר המשמעותי שלהם עד זקנה ושיבה. בני הזוג מעוניינים לרענן ולחדש את הקשר תוך עיבוד ופיוס עם העבר.

חשוב לי להדגיש: גם אם רק אחד מבני הזוג מתוסכל או סובל בזוגיות, הדבר מצביע על קושי בתיפקוד של היחידה הזוגית השלמה. מומלץ להגיע לייעוץ גם אם בן/בת הזוג אינם מעוניינים בייעוץ/טיפול. לעיתים קרובות הפונה מקבל כלים כיצד לגייס את בן הזוג, ובמקרים אחרים השינוי שהמטופל/ת מכניס/ה לזוגיות מניע את גלגלי השינוי בזוגיות ואף במשפחה השלמה.