קבוצות ליחסים בין אישיים וחברתיים

אנשים הסובלים מבדידות, מחוסר-ביטחון, מקושי במציאת בני-זוג ומחרדה ביחסים בין-אישיים עלולים להאמין שהם לבד בבעייתם.

המציאות שונה לחלוטין. רבים מאוד נמצאים באותה סירה, כמהים להרחיב את המעגל החברתי, לזוגיות, לדעת ליזום ולהשתתף בדו-שיח, להשתייך.

מטרתה של הקבוצה היא לתת מענה לשאיפות אלה ולקשיים בדרך, להכיל רגשות, לעבוד על המחשבות המכשילות וללמוד מהתנסויות בין אישיות בתוך הקבוצה. המשתתפים חולקים מלבטיהם, חוויותיהם וניסיונם עם חבריהם לקבוצה ולומדים מן התכנים שמביאים אחרים. הידיעה שלכל המשתתפים קשיים דומים מונעת את תחושת הדחייה והניכור ומעניקה תחושת ביטחון ואמון.

לעיתים קרובות, קושי ביחסים בין אישיים מתחיל כבר בילדות וגורם לפגיעה ולקשיי תיפקוד במצבים בין-אישיים. דחייה מצד חברים יוצרת כדור שלג הולך וגדל של ניסיונות ואכזבות. בקבוצה נלמדות אסטרטגיות התנהגותיות ומופנמים דפוסי חשיבה חדשים, המעניקים כלים למשתתפים.

אופי העבודה הוא חוויתי, טיפולי והדרכתי: המשתתפים נהנים מהדרכה מעשית ומאווירה מכילה, תומכת ולא שיפוטית. כמו בטיפול פרטני, גם בקבוצות אני משלבת עבודה עם סיפורים וטקסטים שונים (ביבליותרפיה), פסיכודרמה ועבודה בקלפים, כדי להקל על ביטוי הרגשות והקונפליקטים ולהעשיר את הפגישות.

הקבוצות קטנות (כ- 8 משתתפים) כדי לאפשר הן מקום ותשומת-לב לכל משתתף, והן מגוון עמדות, רעיונות ודרכי התמודדות ואת חווית הקבוצה המדמה את המציאות ומאמנת את כישורי החיים מחוץ לה

אני מקיימת קבוצות למבוגרים בגילאים 25 ואילך.

גיבוש הקבוצה מתבצע לאחר פגישה אישית, בה אני לומדת מכל פונה מהם מטרותיו וציפיותיו.