טיפול פרטני

אנשים פונים לטיפול או לייעוץ כאשר היבט אחד או יותר בחייהם אינו מספק אותם, לעיתים לאורך שנים ולעיתים רק בתקופה שקדמה לפנייה, והם מעוניינים להבין מדוע כאלו הם פני הדברים אצלם, וללמוד לנתב ולהוביל את חייהם לשביעות רצונם.

אנשים הפונים לטיפול תופסים עצמם, בצדק, כאנשים בעלי פתיחות וגמישות מחשבה. הם חזקים דיים כדי להיעזר ולבקש ליווי מקצועי בתקופה מאתגרת בחייהם. תכונות אלה יאפשרו להם שינוי בו הם מעוניינים, ללא פגיעה במאפייני האישיות שלהם אשר מהם הם מרוצים.

אנשים פונים לטיפול, ואני עושה כמיטב יכולתי להיענות, עקב שלל גורמים: חוסר ביטחון, קשיים בין-אישיים בתוך המשפחה, במקומות עבודה או בחברה, דפוסי התנהגות לא מותאמים אותם מעוניינים להיטיב, עצב ודיכאון, דאגות וחרדות, עיבוד טראומות ועוד ועוד.

אנשים אשר סיפורים, שירים, חלומות, קולנוע וכתיבה מרגשים אותם, ייהנו ויפיקו רבות מביבליותרפיה.

בפגישות נחשוב יחד האם לשלב ביבליותרפיה. במידה וכן, ניכנס לתוך סיפור או שיר שבחר אחד מאיתנו, נזדהה עם דמויות, נתבונן בתפיסות עולם, אמונות, רעיונות ורגשות, נתעמק במילים ובמטאפורות, באמצעותם ניגע בעולמו של המטופל, נבין יותר את סיפורו האישי וננסה יחד ליצור סיפור-חיים נעים ומספק יותר.

אנשים אשר חשים נוח להתבטא בכתב יעמיקו את הטיפול באמצעות הטקסטים שלהם, שיכולים להיות פרי יצירתם הספונטאנית או משימות כתיבה שאני מציעה בהתאם למתרחש בחדר.

עם זאת, כאשר מטופל לא מעוניין בביבליותרפיה לא נעבוד עם טקסטים, וגם אצל אותם אשר ביבליותרפיה 'מדברת' אליהם, לא יכללו טקסטים בכל פגישה.

אני מציעה גם, לפי ההתאמה והעניין, גישה התנהגותית-קוגניטיבית (T.B.C), טפול באומנות (Art therapy) התנסויות בדמיון מודרך ופסיכודרמה, והתמקדות (Focusing therapy).

תמיד הלקוח הוא זה שבוחר את התכנים והדרך.